Web Analytics Made Easy - Statcounter
Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız.

Türkiye'nin En Büyük Chery Topluluğu!

"CheryForum.NET" tüm "Chery" konularını ele alır ve "Chery" hakkında her tür bilgiye rahatça ulaşma ve sorunuza
cevap bulma olanağı tanır. Katılım ve kullanım tamamen ücretsiz olup, tamamıyla gönüllü üyelerin bir araya gelerek oluşturduğu bir platformdur!

Otomotiv Sektöründe Kariyer Yaparken Bilmeniz Gereken Kalite Standartları

Aldığı Beğeni
0
Chery'niz
Chery Tiggo7
Merhaba,
Otomotiv sektöründe kariyer yapmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken birçok önemli nokta var. Bunların başında ise uluslararası kalite standartları geliyor. Bu standartlar, hem kişisel gelişiminizi hem de iş süreçlerinizi optimize etmenize yardımcı olacaktır. İşte otomotiv sektöründe kariyerinizi şekillendirirken bilmeniz gereken bazı temel kalite standartları:
  1. ISO 26262: Otomotiv fonksiyonel güvenlik standardı olan ISO 26262, araçlardaki elektrikli ve elektronik sistemlerin güvenliğini sağlar. Bu standart, riskleri yönetmek ve güvenliği artırmak için kullanılan prosedürleri içerir.
  2. ISO 45001: İş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemi standardı olan ISO 45001, çalışanların güvenliğini ve sağlığını korumaya yönelik önlemleri belirler. Otomotiv sektöründe çalışanlar için bu standart kritik öneme sahiptir.
  3. ISO 50001: Enerji yönetim sistemi standardı olan ISO 50001, enerji verimliliğini artırmayı hedefler. Otomotiv fabrikalarında enerji tüketiminin optimize edilmesi ve maliyetlerin düşürülmesi için bu standart kullanılır.
  4. APQP (Advanced Product Quality Planning): Ürün kalitesini planlamak ve iyileştirmek için kullanılan bir metodolojidir. APQP, otomotiv sektöründe ürün geliştirme sürecinin her aşamasında kaliteyi sağlamak için kritik bir araçtır.
  5. PPAP (Production Part Approval Process): Üretim parçası onay süreci olan PPAP, otomotiv tedarikçileri ve üreticileri arasında kalite güvencesini sağlamak için kullanılır. Bu süreç, parçaların üretim aşamasına geçmeden önce tüm kalite gereksinimlerini karşıladığından emin olunmasını sağlar.
Otomotiv sektöründe çalışmak isteyenler için bu standartlar, iş süreçlerinin etkin bir şekilde yönetilmesi ve kalite güvencesinin sağlanması açısından büyük önem taşır. Eğer bu standartlar hakkında daha fazla bilgi edinmek ve otomotiv sektöründeki eğitim fırsatlarını değerlendirmek isterseniz, ilgili eğitimlere göz atabilirsiniz.
Başarılar dilerim!

Tüm sayfalar yüklendi.

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Üye ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Üye ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyenler